article-header-img

טבעות חותם לגבר – כל מה שרצית לדעת

ריכזנו עבורך את כל מה שצריך לדעת על טבעות חותם לגבר, שהחלו את דרכן כסמל למעמד גבוה בימי הביניים ונשארו באופנה מאז ועד היום

whatsapp fb mail

טבעת החותם היא תכשיט נוטף סטייל, ואהובה במיוחד על גברים רבים ברחבי העולם, מהמון סיבות: היא יוקרתית, מסמלת לרוב אמירה מסוימת, ורסטילית מאוד, ולעתים אפילו ניתן לחרוט עליה מסר יקר לליבנו כך שהטבעת הופכת לאישית וייחודית. אך האם אתם מכירים את ההיסטוריה רבת השנים והמרתקת שעומדת מאחורי טבעות חותם? ואיך תבחרו את הטבעת המושלמת עבורכם? אספנו את כל הפרטים שצריך לדעת לפני שקונים טבעות חותם לגבר.

מהי טבעת חותם?

טבעת חותם היא טבעת בעלת חלק עליון רחב ושטוח, הנושא עליו לעתים סמל, ראשי תיבות או אבני חן. בתחילה, גברים רבים היו נוטים לענוד את הטבעת על זרת יד ימין, אך היום מקובל לענוד אותה על כל אצבע בכל אחת מהידיים. בצורתה המקורית, טבעת החותם שימשה גברים לחתימה ואיטום מסמכים חשובים, חוזים ומכתבים, אך כיום, גברים רבים עונדים אותה כתכשיט שמוסיף אמירה ונוכחות למראה.

ההיסטוריה של טבעות חותם

לטבעות החותם משמעות היסטורית אדירה בתחומי הפוליטיקה והעסקים. בעבר, אדונים, לורדים, ראשי משפחה ואף מלכים היו משתמשים בטבעת כדי לחתום מסמכים בעלי חשיבות. הטבעת, שנשאה בדרך כלל את סמל המשפחה או ראשי תיבות, הוטבעה בשעווה על גבי המכתבים שנועדו לחתימה, וכך נוצרה בעצם חתימת שעווה עם הסמל הייחודי. בתקופה זו, חתימת שעווה נחשבה רשמית יותר ובעלת ערך גבוה יותר מחתימה בדיו. חותמת כזו הייתה קשה הרבה יותר לזיוף, שכן הסמלים היו קבועים במתכת הטבעת ולרוב מסובכים יותר להעתקה מחתימה בכתב.

הטבעות היו עשויות לרוב זהב או כסף, כיוון שהן היו בשימוש יומיומי והיו צריכות לעמוד בבלאי ובמבחן הזמן. בתחילה היו הסמלים מעוצבים בתבליט על חלקה השטוח של הטבעת, אך עם הזמן, עיצובי חריטה על גבי הטבעת החלו להיות פופולאריים יותר.

טבעות חותם היום

כיום, טבעות חותם לא משמשות יותר לחתימה על מסמכים וחוזים, ולרוב נראה אותן כתכשיט אופנתי ושיקי בקרב גברים שונים.
בעולם תכשיטי היוקרה אפשר לראות היום עיצובים מכל הסוגים, חריטות ותבליטים. שימוש בסוגי זהב שונים, סמלים ואבני חן מרהיבות הופכים כל טבעת חותם למיוחדת במינה. ישנם המון סגנונות מיוחדים שתוכלו לשאוב מהם השראה בקניית טבעת החותם הבאה שלכם.

טבעת חותם חלקה

קלאסית, נקייה ותמיד באופנה, טבעת חותם חלקה תעניק נגיעה של יוקרה לכל לוק, מקז’ואל במהלך היום ועד ללוק אלגנטי לערב.
בנוסף, הטבעת תיראה מצוין גם לבדה וגם בשילוב עם טבעות ותכשיטים שתבחר, כיוון שהעיצוב הנקי שלה יחמיא לשלל סגנונות, מהקלאסי ביותר עד לנועז והמיוחד.
לטבעת חותם חלקה יש יתרון נוסף – היא ניתנת לחריטה אישית. כך לדוגמה, אפשר לחרוט על הטבעת תאריך מיוחד, ראשי תיבות בעלי משמעות או סמל קטן. החריטה הופכת את טבעת החותם לאישית במיוחד, והיא תהיה מתנה מרגשת ונוגעת ללב לאדם קרוב לליבכם.


טבעת חותם בשילוב אבן חן

אבן חן היא דרך מושלמת לשדרג את המראה של טבעות החותם הקלאסיות. לאבני חן שונות מיוחסות סגולות שונות ולכן הענקת טבעת חותם עם אבן חן מייצרת משמעות נוספת עבור העונד. הזהב\כסף בגוונים הנקיים יבליטו את הבוהק המיוחד של אבן החן, וביחד נוצרת טבעת שאי אפשר להתעלם ממנה. ניתן לבחור בין טבעת עם אבן חן מרכזית אחת, או לחליפין ישנן טבעות המשובצות בחלקן העליון ברצף אבני חן.

טבעות חותם עם תחריט או תבליט

בקריצה לשימוש ההיסטורי המקורי של טבעות החותם, ישנן מגוון טבעות הכוללות תחריטים או תבליטים של סמלים מיוחדים. טבעות חותם מסוג זה מתאימות בדיוק לגבר הנועז, שמתחבר לפריטים בולטים ויוקרתיים ונוקט בצעדים אופנתיים ייחודיים. הסמלים המרתקים על הטבעות ימשכו חובבי תכשיטי יוקרה, היסטוריה ואמנות כאחד, ויהפכו אותך למוקד עניין בכל מקום.

השורה התחתונה

טבעות חותם לגבר הן פריט בעל משמעות היסטורית אדירה, והן הבחירה המושלמת לגבר המעוניין בטבעת מרתקת ומלאה סטייל.
אצלנו, ב-JB JEWELERS, ישנם כמה סגנונות של טבעות חותם לגבר שניתן לבחור ביניהם, כך שלכל אחד יש אפשרות לבחור את הטבעת המושלמת עבורו.
גלו את מגוון טבעות החותם שלנו וצרו קשר לפרטים נוספים.


whatsapp fb mail