כתבות

תכשיטי יהלומים יוקרתיים

תכשיטי יהלומים הם הגדרה כוללת למגוון רחב של תכשיטי יוקרה המשלבים בתוכם אבני חן ו/או יהלומים, לרבות, עגילי יהלום, שרשראות בשיבוץ יהלומים, טבעות יהלום, תליוני יהלומים וכדומה. תכשיטים אלו משווקים באמצעות חנויות תכשיטים שונות, ועלותן נקבעת בהתאם למספר פרמטרים שונים המגדירים למעשה את סוג ואיכות התכשיט בהתאם לגודל היהלום, גוון היהלום, רמת הליטוש וכדומה.
מה חשוב לבדוק כאשר רוכשים תכשיט יהלום?

תכשיטי יהלומים הם למעשה תכשיטים בהם מובנה יהלום אחד או יותר בתכשיט וגם תכשיטים בהם ניתן לאחר רכישתם לשבץ יהלומים. כאשר ניגשים לרכוש תכשיט יהלום כזה או אחר כגון: תליון יהלומים או שרשראות יהלומים וכדומה, חשוב מאוד לבדוק את גודל היהלום הנקבע בהתאם למשקל היהלום. משקל זה מצוין באותיות CT, כאשר יחידת קראט אחת של יהלומים הינה כ-200 מ”ל. ככל שערך הקראט גבוה כך משקל היהלום גדול יותר ולכן ערכו ושוויו גבוהים יותר.

תליוני יהלום

דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא נושא גוון היהלום, כאשר ישנן 2 קבוצות צבעים של יהלומים, קבוצת הצבעים הרגילים הכוללת בתוכה את היהלומים הצלולים וחסרי הצבע (יהלום לבן) ועד ליהלומים בצבעי צהוב בהיר וחום בהיר, כאשר קבוצת הצבעים השנייה מכונה: קבוצת הצבעים המיוחדים והיא כוללת יהלומים בגוון צהוב כהה יותר וצבעים נוספים כגון: כחול, ורוד, אדום , סגול, חום, שחור, ירוק ו-ורוד. את גוון היהלום נהוג לציין בתעודה הגמולוגית המצורפת לכל יהלום אותו אתם רוכשים.

מה חשוב לדעת על מחירי היהלומים השונים?

מחיריהם של היהלומים המלוטשים המשמשים לצרכי שיבוץ בתכשיטי יוקרה ולצרכי ייצור של תכשיטי יהלום, נקבעים בהתאם לארבעה פרמטרים מרכזיים הידועים בשם הנפוץ 4C על שם האות האנגלית C המופיעה בראש כל מילה המאפיינת את היהלום המלוטש:

• CARAT – משקל היהלום
• COLOUR – צבע היהלום
• CLARITY – ניקיון היהלום
• CUT – עיבוד היהלום

כל אחד מארבעת ה-C של היהלום מופיע בתעודה המצורפת לכל יהלום אותו תהיו מעוניינים לרכוש, כאשר ערך היהלום ושוויו נקבעים בהתאם לסיווגו של כל אחד מארבעת המאפיינים הנ”ל.
רכישת תכשיטי יהלום –היכן הכי מומלץ?

רכישה של תכשיטי יהלומים מומלץ שתעשה אך ורק באמצעות רשתות וחנויות מקצועיות המתמחות במכירת תכשיטי יהלום, וזאת לנוכח העובדה שבתי עסק אלו מקפידים על דיווח אמין ומדויק של ארבעת מאפייני היהלום. כמו כן, מומלץ לרכוש תכשיטי יהלום אך ורק מצד גורמים מקצועיים המאפשרים לכם להיחשף לפרטי התעודה הנלווית לכל יהלום אותו הם משווקים.

תכשיטי יהלומים מעוצבים

חשוב לדעת: בשנים האחרונות הגיעו לעולם היהלומים הסינטטיים המיוצרים בתנאי מעבדה, והם הפכו בשנים האחרונות לאופציה ברת השגה בכל הנוגע לרכישת תכשיטי יהלום וזאת לנוכח עלותם הנמוכה בהשוואה ליהלומים טבעיים. חשוב לשים לב שקשה להבחין בהבדלי האיכות ביניהם בעין לא מקצועית וניתן לאמוד עליהם אך ורק באמצעות מכשור מתקדם לבדיקת איכות יהלומים המבטיח לכם רכישה בטוחה של יהלום אמיתי וטבעי ולא יהלום סינטטי במחיר מופקע של יהלום טבעי.