כתבות

מהו תכשיט יוקרה

בחירת תכשיטי יוקרה

מה מייחד תכשיט יוקרה? מהו ההבדל בין תכשיטי יוקרה לבין תכשיט יקר ומה באמת הופך תכשיט מסוים לתכשיט יוקרה? כל מה שצריך לדעת על מהו תכשיט יוקרה בכתבה שלפניכם.

תכשיטי יוקרה הם למעשה הגדרה כללית למגוון רחב של תכשיטים כגון: עגילים, שעונים, תליונים, טבעות יהלומים וכדומה, כאשר המכנה המשותף לכולם היא העובדה שהם מיוצרים מחומרי גלם איכותיים. יחד עם זאת, חשוב לציין ולהדגיש שלא כל תכשיט המיוצר מחומרי גלם איכותיים זוכה למעמד של תכשיט יוקרה, וזאת לנוכח העובדה שתכשיטי היוקרה, מעבר לעבודה שהם מיוצרים מחומרי גלם איכותיים, חייבים לכלול בתוכם שיבוץ יהלומים ואבני חן.

תכשיט יוקרה או תכשיט יקר

מה ההבדל בין תכשיטי יוקרה לבין סתם תכשיט יקר?

תכשיט יוקרתי הוא ברוב המקרים תכשיט אשר תוכנן ועוצב על ידי מעצבי תכשיטים, ואין זה משנה אם מדובר בכל אותן שרשראות לגב או בכל תכשיט אחר. אדם העוסק בענף עיצוב תכשיטים הינו צורף בהכשרתו המקצועית, כאשר חלק מהמיומנויות המקצועיות העומדות לרשותו הינן שיבוץ יהלומים ואבני חן בתכשיטים כאלו ואחרים.

על מנת להבין את ההבדל בין תכשיטי יוקרה לבין סתם עוד תכשיט יקר, חשוב להכיר את סוגי חומרי הגלם השונים המשמשים לייצור תכשיטי יוקרה. אחד מאותם חומרי גלם הוא כמובן זהב, כאשר כלל תכשיטי הזהב נחשבים לתכשיטים יקרים.

יחד עם זאת, לא כל תכשיט זהב הינו תכשיט יוקרה, וזאת מכיוון שתכשיטי הזהב השונים משלבים בתוכם מתכות שונות. מרכיב הזהב בתכשיטי היוקרה נקבע בהתאם למנוח קראט, כאשר תכשיטים המיוצרים במלואם מזהב טהור נחשבים לתכשיטי זהב 24 קראט ואילו כל תכשיט אשר מיוצר מזהב בשילוב מתכות נוספות, סיווגו של הזהב יהיה נמוך מ-24 קראט.

ברוב המקרים, תכשיטי זהב מעל 18 קראט נחשב לתכשיט יוקרתי. במקביל, גם תכשיטים בהם משובצים אבני חן ויהלומים, לרבות, צמיד יהלומים וכל אותן שרשראות יהלומים וכדומה, נחשבים כתכשיטי יוקרה, וככל שאבן החן או היהלום הינם איכותיים יותר כך עולה שוויו של התכשיט.

טבעת יוקרה

לפיכך, ניתן לסווג ולהגדיר תכשיטי יוקרה בהתאם למספר מאפיינים עיקריים כגון:

חומרי הגלם מהם מיוצר התכשיט

סיווג הזהב בתכשיט

שווי אבני החן והיהלומים המשובצים בתכשיט

רמת הגימור של התכשיט, לרבות, מלאכת שיבוץ איכותית של אבני חן ויהלומים בתכשיט

עיצוב התכשיט

חשוב לציין שבכל חנות תכשיטים מובילה בתחומה, תוכלו למצוא מספר מחלקות שונות שבכל אחת מהן ממתין לכם היצע מגוון של שעוני יוקרה, תכשיטי יוקרה מזהב, תכשיטי יוקרה בשיבוץ יהלומים ואבני חן ותכשיטי מעצבים. במחלקת תכשיטי מעצבים תוכלו למצוא היצע מגוון של רמות מחיר משתנות הנקבעות בין היתר בהתאם לשם המותג של המעצב עצמו.

כאשר רוכשים תכשיט כזה או אחר, חשוב לשים לב לא רק לתג המחיר של התכשיט אלא גם למכלול ההיבטים המבדלים בין תכשיט יקר לתכשיט יוקרה.