כתבות

איך תבחרו שרשרת יהלומים?

שרשרת יהלומים

בחירה נכונה של שרשרת יהלומים קשורה לאבן החן יותר מאשר לתכשיט. אם היהלום איכותי ומרשים, כל השרשרת תיראה טוב יותר ויהיה קשה להתעלם ממנה. במילים אחרות, האיכות והנראות של תכשיטים מעוצבים מן הסוג הזה מושפעות בראש ובראשונה מהיהלומים.

את היהלום המתאים עבור השרשרת בוחרים לפי מסגרת התקציב. אם מחליטים מראש כמה כסף מוכנים להשקיע ברכישת היהלומים ובשיבוץ שלהם על גבי השרשרת, קל יותר להשוות בין הדגמים השונים ולחסוך זמן. לרוב, הסינון הראשוני יתבצע בין זהב ורוד, צהוב או לבן. כאשר כמעט תמיד כשמדובר ביהלומים איכותיים השימוש הוא בזהב 18 קראט.

בחירת הזהב והיהלום המתאימים עבור השרשרת

מלבד צבע הזהב, יש לבחור את קראט הזהב, כאשר מדד זה מעיד על אחוז הזהב הטהור שהתכשיט מיוצר ממנו. כך למשל, בתכשיט 14 קראט יש 58.3% זהב, בתכשיט 18 קראט 75% זהב טהור ואילו ב24 קראט יש 99.95% זהב. מכאן נובע כמובן, שככל שקראט התכשיט גבוה יותר כך יש בו יותר זהב ולכן יהיה גם יקר יותר. כאשר מדובר בתכשיטי יוקרה המשובצים יהלומים נהוג ומומלץ להשתמש בזהב 18 קראט, אך יש דגמים של תליונים מעוצבים וגם של שרשרת יהלומים בריכוז קראט גבוה יותר. בכל מקרה, כדאי לדעת שבנוגע לזהב הקראט לא מייצג משקל אלא את כמות הזהב בסגסוגת.

בכל מה שנוגע לבחירת תליוני יהלומים לאישה או תליון לגבר עם אבני חן דומות, מה שבודקים זה את רמת הליטוש, הניקיון ודירוג הצבע. על קצה המזלג אפשר לומר שיהלום אידיאלי הוא כזה שאין לו צבע והוא שקוף לחלוטין, אך כמובן שבמציאות יש בכל זאת שכבות צבע מסוימות.

בכל מקרה, ככל שדירוג הצבע של היהלום יהיה גבוה יותר – כך צפוי המחיר שלו לעלות. גם כאן הפתרון הוא להשתמש במסגרת התקציב שהוגדרה מראש על מנת להשוות בין תליונים מעוצבים וכדי למצוא תליונים מזהב לאישה או תליון לגברים בלי הוצאות מיותרות.

היתרונות של תליון יהלום

תליוני יהלומים לאישה ולגבר נראים נהדר ומשדרים אקסקלוסיביות ויוקרה. עבור תליונים מעוצבים מן הסוג הזה ניתן כאמור לבחור סוגים שונים של אבני חן, אך הביקוש העיקרי הוא ליהלומים הלבנים. אם מתלבטים בין דגם סטנדרטי של שרשרת יהלומים לבין תליונים מזהב לאישה או לגבר – כדאי להכיר את המאפיינים שלהם.

כדאי לבחור תליון משום שאין צורך להסתבך עם מידה מתאימה ומשום שתמיד אפשר להחליף רק את השרשרת. יתרה על כך, המחיר של תליון יהיה לרוב נמוך יותר בהשוואה לסוגים אחרים של תכשיטים מעוצבים ואפשר גם להסתפק בכמות של 2-3 יהלומים בלבד על מנת לשדרג אותו. אם זה לא מספיק, מומלץ להביא בחשבון את רמת הבטיחות הגבוהה של התליון ואת העובדה שנשים וגם גברים יודעים לשלב אותו פחות או יותר עם כל סגנונות העיצוב והאופנה.

לסיכום, שרשרת יהלומים בוחרים לפי איכות הזהב, הכסף ואבני החן. בבחירה של תכשיטים מעוצבים כאלה, כדאי בעיקר לשים לב לדרגות הליטוש והניקיון של היהלום. לאחר מכן, כל שנותר הוא ליהנות מהיתרון של התליון ומהיכולת שלו לשדרג את המראה והתחושה.